Догляд за пластиковими вікнами, обслуговування вікон з ПВХ

 

Пластикові вікна в обслуговуванні досить невибагливі. Вони легко миються, стійкі до зовнішніх впливів, не потребують фарбування. Однак, щоб забезпечити вікнам якомога довший термін експлуатації, варто дотримувати деякі правила по догляду за ними.

 

 

Щоб очистити пластикові вікна від забруднень, варто обов’язково врахувати наступне:

  • Не варто використовувати для очищення розчинники, автомобільний бензин та подібні засоби. Це може стати причиною псування поверхні.
  • Не рекомендується також застосовувати для очищення грубі порошкоподібні речовини, які можуть подряпати поверхню.
  • Для пластикових поверхонь цілком придатні рідкі побутові засоби – вони розчиняють всі типові забруднення.

Догляд за фурнітурою

Для обслуговування віконної фурнітури краще запросити кваліфікованих фахівців. В цілях профілактики рекомендується кожен рік змащувати замкові механізми профілю і рухливі частини pH – нейтральними матеріалами.

 

Якщо виникли проблеми з віконною ручкою – вона розбовталася або заїдає, рекомендується підняти декоративну планку, що знаходиться під ручкою, повернути її на прямий кут і затягнути гвинти з невеликим зусиллям.

Догляд за профілем і гумовими ущільнювачами

Рами та віконні стулки рекомендується очищати, використовуючи спеціалізовані мийні засоби, які не містять у своєму складі ацетону, абразивних речовин та розчинників.

Для збереження еластичності ущільнювачів, слід двічі на рік очищати їх від забруднень, після чого обробляти їх спреєм або олівцем, основою яких є нейтральна силіконова змазка. Якщо знехтувати умовою нейтральності, вплив силікону може бути небезпечним для фурнітури.

Догляд за ущільнювачами дозволяє надовго зберегти їх функціональні якості – герметичність та теплоізоляцію.

Не варто забувати і про необхідність видаляти забруднення з дренажних отворів в нижній частині вікна. Якщо в конструкцію вода проникне крізь зовнішнє ущільнення, вона відведеться по фальцу до зовнішньої сторони рами і буде виведена через водовідливні отвори. Але крім вологи в дренажні канали профілю можуть потрапити бруд та пил, скупчення яких загрожує засмічений, а застій рідини, в свою чергу,може принести шкоду фурнітурі.

Регулярне провітрювання

Сучасні пластикові вікна володіють високим ступенем герметичності, і пропускають мало повітря в закритому приміщенні. В результаті цього в приміщенні накопичується волога, що випадає у вигляді конденсату на склопакети – найхолодніші ділянки вікна. Щоб цього уникнути, слід регулярно провітрювати приміщення протягом 10-15 хвилин кілька разів в день.

 

Обслуговування та ремонт пластикових вікон

 

 

Якщо з часом були помічені неполадки в роботі механізмів віконної конструкції, помічені продування, спостерігається провисання стулок, а гарантійний термін обслуговування ще не закінчився, ремонт варто довірити фахівцям фірми, що виробляла монтаж даної конструкції. Якщо ж термін гарантії закінчився, або ви з якихось причин відмовилися від послуг фірми-інсталятора, варто все одно вибрати надійну сервісну компанію. Адже навіть якщо дефектів і несправностей не спостерігається, профілактичне обслуговування профілів може знадобитися в будь-який момент (приводом можуть послужити, наприклад, заміна ущільнювальної гуми, дрібний ремонт фурнітури, притиснення ущільнювачів і т. д.)

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *