Теплий монтаж вікон

 

Теплий монтаж вікон дає можливість правильного тришарового монтажу склопакетів, тобто міцної та ефективної герметизації місця встановлення вікон у прорізі згідно з загальним принципом: “герметичніше всередині, ніж зовні”.

Використання віконних паронепроникних стрічок – це єдиний дієвий метод захисту шару поліуретанової піни від проникнення вологи з навколишнього середовища. Тільки сухий шар піни має відповідні теплоізоляційні та акустичні параметри.

Підготовка поверхні

Віконний проріз повинен бути рівним та міцним, аби створити можливість правильного вкладання стрічок. Нерівні підстави, наприклад, керамічні (фото 1), необхідно вирівняти розчином для кам’яної кладки, потім вирівняти шаром грунтовки. Вирівняний шар – фото 2 та фото 3.

 

Приклеювання стрічки до рами

На коробку з внутрішньої сторони приклеюється паронепроникнена стрічка (червона) (фото 4) і паропроникна стрічка (біла) із зовнішньої сторони (фото 5). У кутах залишається припуск близько 4 см, так зване вухо (фото 6),  стрічка склеюється смужкою клею.

 

Вирівнювання та механічний монтаж коробки у віконному отворі

Коробка встановлюється в потрібному місці отвору, вирівнюється в горизонтальному та вертикальному напрямку (фото 7) й  фіксується за допомогою клинів або кубиків з пластмаси або просоченого дерева (фото 8). Механічно закріплюється на анкери, дюбелі або консолі (в залежності від рекомендацій виробника вікон) (фото 9).

 

Приклеювання паропроникненої стрічки зовні отвору

Знімається біла захисна плівка та приклеюється стрічка до стіни на погрунтовані та сухі косяки (фото 10). Після обережного натягування плівки смужка бутилу притиснюється гумовим валиком, щоб забезпечити міцне з’єднання. Стрічку необхідно захистити від впливу атмосферних опадів протягом 3 місяців з моменту монтажу, в разі наклеювання до встановленого раніше вікна – негайно.

 

Заповнення щілини поліуретановою піною

Щілина між прорізом та коробкою повинна бути повністю заповнена пружинистим ізоляційним матеріалом, компенсуючи рух коробки, що виникає в результаті зміни температури та вологості навколишнього середовища. Найкращі результати дають високоякісні поліуретанові піни. 

Перед нанесенням піни підстава зволожується – це прискорює процес полімеризації та покращує клітинну структуру піни. Щілина заповнюється піною лише частково (піна розширюється під час твердіння) – так, щоб товщина одного шару була не більше, ніж 3 см (фото 11). Після затвердіння піни виступи відрізаються гострим інструментом (фото 12).

 

Приклеювання паронепроникної стрічки (червоної) до отвору зсередини

Паронепроникна стрічка (червона) захищає шар поліуретанової піни від проникнення до нього водяної пари або вологи зсередини будинку. Знімається біла захисна плівка та приклеюється стрічка до поґрунтованого та сухого отвору (фото 13). Смужка бутилу притиснюється гумовим валиком, аби забезпечити міцне з’єднання стрічки зі стіною. Після приклеювання стрічка повинна щільно прилягати до основи по всій ширині. Місця з’єднання стрічки та виступаючих механічних кріплень додатково герметизується клеєм.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *