Типи відкривань металопластикових вікон

 

У всьому різноманітті пропозицій сучасного ринку пластикових вікон пересічному споживачеві розібратися вельми непросто. Величезна кількість виробників та типів конструкцій вимагає значної кількості часу для ретельного вивчення та вибору. Спрощує ситуацію наявність класифікації пластикових вікон за видами відкривань. Поділяючи вікна за наведеними категоріями, можна істотно спростити вибір відповідного виробу. Виділяють наступні основні види відкривань пластикових вікон: глухі, поворотні, відкидні, поворотно-відкидні, штульпові та розсувні.

 

Глухі пластикові вікна

 

Даний тип вікон є стаціонарним, тобто не передбачає можливості відкривання. Безумовною перевагою є його знижена вартість, однак є значні недоліки, пов’язані з неможливістю провітрювання, а також складністю миття вікна із зовнішнього боку. Для подолання зазначених недоліків глухі вікна зазвичай використовують у комбінації з іншим вікном.

 

Поворотні пластикові вікна

До недавнього часу цей вид відкривання пластикових вікон був найпоширенішим. Він представлений звичайним вікном, стулка якого відкривається всередину приміщення. Перевагою даного виду відкривання –  можливість провітрювати приміщення, мити або чистити вікно в будь-який зручний час. Недоліки такого відкривання виражені у відсутності фіксації ступеня повороту стулки, а також в необхідності постійно пересувати предмети, розташовані на підвіконні. Перший означений недолік частково дозволяється за допомогою ручної фіксації повороту за допомогою спеціальної гребінки.

 

Відкидні вікна

 

Даний вид відкривання полягає у відкиданні верхньої частини вікна на незначну відстань. Використовується переважно для провітрювання приміщення, а також з міркувань безпеки. В силу певних причин відкривання стандартних поворотних вікон становить небезпеку для маленьких дітей, що спонукає використовувати відкидні пластикові вікна.

 

Поворотно-відкидні вікна

 

Цей вид відкривання являє собою комбінацію двох розглянутих вище видів, тому іноді також називається комбінованим. Вікно відкривається поворотним або відкидним способом в залежності від положення ручки. Перевагами даного виду вікна є варіативність його використання, а також можливість встановити у віконний отвір нестандартної форми.

 

Штульпові пластикові вікна

 

Для цього відкривання характерна наявність двох віконних стулок без будь-якої перегородки. Активна стулка може бути поворотною або комбінованою, а пасивна найчастіше є тільки поворотною. Так як стулки закриваються “один в одного” пасивна стулка може бути відкрита тільки після активної.

 

Розсувні пластикові вікна

 

Розсувне відкривання стрімко набирає популярність і особливо актуально у вікнах приміщень з обмеженою площею. Варто відзначити, що розсувні пластикові вікна не герметичні. В силу зазначених особливостей найбільш поширеним місцем установки розсувних пластикових вікон є балкони та лоджії.

 

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *